NASZE MAGAZYNY:
Najnowszy numer:

Zapoznaj się z zawartością
najnowszego numeru magazynu
RBT Magazyn 4/2018
Prenumerata
Aktualności
Archiwum czasopism
"Dni Otwartych Markiz" w Wiśle

fot.Wiolla (4)
W dniach 27-28 listopada 2015 roku w Wiśle miało miejsce spotkanie właścicieli 12 firm z obszaru całego kraju, upatrujących swojego rozwoju w segmencie markiz i pergoli. Firmy, którym zdarza się konkurować między sobą, okazały się doskonałymi partnerami do konstruktywnej debaty.

Na spotkaniu ustalono priorytety rozwoju porozumienia, do których należą:

-organizacja projektu popularyzującego wysokojakościowe markizy i pergole wśród użytkowników końcowych,

-integracja firm wokół projektu CSR (społeczna odpowiedzialność biznesu), będąca wynikiem potrzeby dzielenia się sukcesem z lokalną społecznością oraz wykorzystywania z pożytkiem kompetencji firm.

W ciągu pierwszego dnia bardzo intensywnej dyskusji wypracowano gotową formułę współpracy. Na poczet realizacji pomysłów zaproponowano kwotę wspólnego budżetu w wysokości niespotykanej do tej pory w żadnej branżowej inicjatywie. Uczestnicy zobowiązali się do niezwłocznych wpłat znaczących kwot zaliczek na poczet kosztów organizowanych projektów. Wypracowano harmonogram działań oraz przydzielono je poszczególnym uczestnikom spotkania.

Z kolei drugi dzień rozpoczął się od podpisania zobowiązań, do których jednogłośnie przystąpili wszyscy zgromadzeni. Do realizacji celów zobowiązało się konsorcjum trzech firm, MAG & WIOLLA & ŻMIDZIŃSKI, w którym to konsorcjum liderem została firma MAG. Uczestnicy podpisali umowy z konsorcjum firm, zobowiązując się między innymi do współfinansowania przedsięwzięć.

Wszystkie osoby przybyłe do Wisły zgodnie deklarują, że rozjechały się w poczuciu ogromnego sukcesu, zainspirowane atmosferą spotkania, a także przekonane o upadku mitu, że współpraca jest trudna lub niemożliwa, a z konkurencją trzeba tylko „walczyć”. Ponadto zadecydowano o zaproszeniu kilku nowych firm do współuczestniczenia w tej inicjatywie, ograniczając jednak skład grupy jedynie do liderów branży w regionach.

 

foto:
kliknij aby powiększyć
admin | dodano 2015-12-17
TAGI: magazyn RBT Rolety Bramy Techniki Osłonowe | markiza | pergola | markizy | pergole