NASZE MAGAZYNY:
Najnowszy numer:

Zapoznaj się z zawartością
najnowszego numeru magazynu
RBT Magazyn 2/2020
Prenumerata
Aktualności
Archiwum czasopism
Jeszcze lepsze konfigurowanie markiz

fot.markilux (2) Aplikacja 3D markilux została przeprojektowana do konfi gurowania markiz. Nowe funkcje mają uczynić stosowanie aplikacji jeszcze łatwiejszym i bardziej intuicyjnym.
Około rok temu markilux wypuścił na rynek aplikację „rozszerzonej rzeczywistości” - augmented reality. Za jej pomocą można wirtualnie montować markizy przegubowe oraz pergole z asortymentu produktowego przedsiębiorstwa na tablecie albo smartfonie w każdym dowolnym widoku fasady.

Jest to zatem aplikacja z nowymi funkcjami, czyniącymi konfigurowanie jeszcze łatwiejszym i bardziej intuicyjnym.

Jeśli dziś ktoś chciałby zakupić nową markizę, to nie będzie już zdany wyłącznie na swoją wyobraźnię przy decyzji o wyborze danego modelu. Istnieją bowiem obecnie komfortowe aplikacje 3D, za pomocą których można wirtualnie zrobić rzut markizy na ścianę domu oraz ją konfigurować. W ubiegłym roku specjalista markiz markilux z takim produktem wystartował jako pierwszy.

„Aplikacja przyjęła się tak dobrze u specjalistycznych partnerów oraz klientów docelowych, że rozwijaliśmy ją dalej w ten sposób, aby jej narzędzia były jeszcze bardziej przyjazne dla użytkownika“, wyjaśnia Christiane Berning, kierowniczka działu marketingu i business development w markilux.

Intuicyjne konfigurowanie markizy przez „Touch Icons“

Według Berning pozycję, wysokość i szerokość markizy ustala się za pomocą aplikacji w kilku krokach, tabletem lub smartfonem. Następnie można wybrać model markizy z menu. W ofercie znajduje się 15 markiz przegubowych oraz markizy pergola, łącznie z nowościami 2019. Dotychczas wygląd markizy można było ustalać w menu bocznym. Teraz konfiguruje się go bezpośrednio z widoku markizy za pomocą obrazowych symboli, tak zwanych „Touch Icons“. Działa to jeszcze bardziej intuicyjnie niż wcześniej. „Stąd, przykładowo, można wybierać na skali żądany odcień poszycia markizowego, gdzie jako miniatury pojawiają się pasujące desenie. Numery deseni można też podać bezpośrednio w polu wyszukiwania albo ograniczyć wcześniej w typie kolekcji“, mówi Christiane Berning. Ponadto można również zapisać skonfigurowaną markizę i powiększyć widok, aby zobaczyć szczegóły poszycia. Jest też opcja wyboru kolorów stelaży oraz funkcji dodatkowych.

Diminished Reality“ powoduje, że stara markiza znika

Tak, jak w pierwszej wersji, wirtualną markizę można rozkładać i składać oraz obserwować z każdej perspektywy. Na głównej stronie aplikacji można zapisywać aktualny widok i udostępniać go innym. Kolejne przyciski umożliwiają zapytanie o cenę u partnera specjalistycznego oraz zmianę na inne modele markiz. Możemy również przeprowadzić symulację cienia rzucanego przez markizy, stosownie do daty i godziny w ciągu dnia. Zupełnie nową funkcją jest „Diminished Reality“. Z jej pomocą użytkownik może wymazać w widoku wyświetlacza markizę już istniejącą w domu. W ten sposób model markizy będzie istniał sam dla siebie. Aby móc szybko odnaleźć się w aplikacji, stworzono funkcję pomocniczą w widoku startowym. Tu wyjaśnione jest, co kryje się za każdym z symboli. Poza trybem na żywo, aplikacja oferuje jeszcze katalog produktów ze zwizualizowaną, trójwymiarową fasadą domu. Koncepcja powstała dla sytuacji, w których nie oferuje się trybu na żywo, jak, przykładowo, przy złej pogodzie. „Przeprojektowaniem naszej aplikacji ułatwiamy klientowi jeszcze bardziej decyzję o wyborze markizy, bowiem za pomocą paru kliknięć zmienia się model, kolor i wyposażenie. Wierzymy, że ten łatwy i przyjemny proces będzie miał swój wpływ na decyzję o zakupie“, podkreśla Christiane Berning.

Szczegółowe informacje można znaleźć w Internecie na stronie:

www.markilux.com

foto:
kliknij aby powiększyć
admin | dodano 2020-01-09
TAGI: magazyn RBT Rolety Bramy Techniki Osłonowe | markiza | markizy | markilux | augmented reality | pergola | pergole