NASZE MAGAZYNY:
Najnowszy numer:

Zapoznaj się z zawartością
najnowszego numeru magazynu
RBT Magazyn 1/2020
Prenumerata
Aktualności
Archiwum czasopism
Kolejne szkolenie nauczycieli zawodu „monter stolarki” organizowane przez Związek POiD za nami!

fot.Krispol (4)
W dniach 5-6 marca odbyło się organizowane przez Związek Polskie Okna i Drzwi, kolejne szkolenie nauczycieli przygotowujących swoich uczniów do zawodu montera stolarki budowlanej. Warsztaty odbyły się w Akademii Eksperta KRISPOL we Wrześni.

Dzięki zaangażowaniu firmy Krispol, jednego z wiodących polskich producentów stolarki otworowej, oraz inicjatywy Związku Polskie Okna i Drzwi, zorganizowane zostało szkolenie podnoszące wiedzę i umiejętności przyszłych nauczycieli zawodu monter stolarki budowlanej. Firma Krispol na tę okoliczność udostępniła zaplecze edukacyjne, gdzie na co dzień szkoleni są montażyści partnerów firmy. Oprócz samego szkolenia uczestnicy mogli zapoznać się z technologią produkcji stolarki otworowej zwiedzając zakłady produkcyjne firmy Krispol.

Branża stolarki budowlanej w Polsce potrzebuje dobrze wyedukowanych fachowców, dzięki którym możliwy będzie profesjonalny montaż wyrobów stolarki budowlanej. Dlatego organizujemy szkolenia, które jak zauważyłem, cieszą się coraz większym zainteresowaniem- mówi Augustyn Zioło, doradca ds. szkoleniowych Związku POiD. Staramy się wraz z naszymi partnerami stworzyć jak najbardziej odpowiednie warunki do tego, by pedagodzy zainteresowani swoim rozwojem w tej dziedzinie mogli swoje kwalifikacje bezustannie podnosić – dodaje Augustyn Zioło.

W warsztatach wzięli udział przedstawiciele szkół:

Zespołu Szkół Zawodowych w Nowym Dworze Mazowieckim

Branżowej Szkoły I stopnia w Chełmcu

Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze

Centrum Kształcenia Zawodowego w Częstochowie

Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wadowicach

Niezbędną i wyczerpującą wiedzę przekazali nauczycielom eksperci z Akademii Eksperta Krispol – Marcin Garbaciak (część produktowa) i Robert Szymfeld (część montażowa).

Oprócz poszerzania wiedzy nauczycieli i warsztatów niezbędne jest promowanie zawodu montera stolarki budowlanej. Dlatego Związek Polskie Okna i Drzwi realizuje również kampanie informacyjne, których pierwszym elementem jest „Dobry Montaż”. Do akcji promocyjnej chętnie dołączają polscy producenci okien, drzwi i bram. Przedstawiciele branży chcą uczestniczyć w tworzeniu programu, biorą udział w kształceniu praktycznym, wprowadzając własne warsztaty, kształcą młodzież i nauczycieli, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni – podsumowuje Augustyn Zioło.

foto:
kliknij aby powiększyć
admin | dodano 2020-03-12
TAGI: magazyn RBT Rolety Bramy Techniki Osłonowe | stolarka | monter stolarki | Związek POiD | Związek Polskie Okna i Drzwi | Krispol